حتما واسه شما هم پیش اومده بخواهید ظاهر برنامه های خودتون رو تغییر بدید. یکی از کامپوننت های برجسته در این زمینه AlphaControls هست. که علاوه بر تغییر Skin فرمها و اجزای VCL  امکانات دیگه ای هم داره میخام براتون چند نمونه از گزینه های پیشرفته  که برای بعضی از اجزای VCL  این کامپوننت علاوه بر تغییر پوسته وجود داره  رو توضیح بدم.

– ورژن استفاده شده کامپوننت Alphacontrols v9.17 و تست شده با  DElphi Xe6 , Xe5 –

دانلود کامپوننت AlphaControlsالبته قبل از توضیح لازمه شما با اجزایی که این کامپوننت به Tool Palette شما اضافه میکنه آشنا بشید.

alphastandardalphaadditional alphatools

 

همونطور که از عکس های بالا مشاهده میکنید این کامپوننت اغلب اجزای مورد نیاز برنامه های شما رو داره .

خصوصیات مشترک در اغلب اجزا :

خصوصیت BoundLabel  :  شا با این خصوصیت میتونید یک Label برای Edit Box یا Memo خودتون داشته باشید که داری خصوصیات منحصر به فردی هست میتونید فاصله متن رو با باکس تنظیم کنید فونتش رو تغییر بدید مکانش رو در هر سمتی از باکس جابجا کنید و هر لحظه خواستید میتونید این Label  رو غیر فعال کنید وحتی از کد های Html در اون استفاده کنید.

BoundLabel

استفاده شده در : تمامی Edit Controls مثل TsEdit, TeMemo , TsComboBox, TsMaskEdit, TsSpinEdit و غیره .

خصوصیت AnimatEvent :  با این خصوصیت میشه واسه هر کنترلی انیمیشن مخصوص خودش رو داشت . که دارای پنج حالت هست که اگه از  حالت aeGlobalDef استفاده بشه میشه کنترل انیمشین همه اجزا رو از TsSkinManager.AnimEffects.Buttons.Event به صورت واحد در اختیار گرفت.

استفاده شده در :  All Buttons ,  TsCheckBox, TsRadioButton , TsTrackBar

 خصوصیت DisabledKind : که شامل دو گزینه هست :

dkBlended : که اگر برابر true ‌قرار بگیره خاصیت ترکیب یا AlphaBlend‌ فعال میشه و مقدار پیش فرض ۰.۴ هست که میشه این مقدار رو بین ۰ تا ۱ در فایل sDefaults.pas تغییر داد.

dkGrayed :  اگر برابر true قرار بگیره کنترل مورد نظر با مقدار saturation  که به صورت پیش فرض برابر -۹۰ هست طراحی میشه و این گزینه هم بین -۱۰۰ تا ۱۰۰ در فایل sDefaults.pas قابل تغییر هست .

خصوصیت SkinData : این خصوصیت در اغلب اجزای این کامپوننت وجود داره و کارش اینه که برای هر کنترل قابلیت Skin مجزا رو فراهم کنه.

 

skinsection

 در صورت استقبال خصوصیات اضافه شده به تک تک اجزا رو هم قرار میدم . منتظر نظرات شما هستم.

برای دیدن جزئیات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه نمائید.

دانلود نسخه کرک شده برای : Delphi 5,6,7,2005,2006,2007,2009,2010,XE,XE2,XE3,XE4,XE5,XE6,XE7

ورژن: AlphaControls v9.17 Stable released D5 - XE7 NoSource

محصول کشور : روسیه

وب سایت شرکت سازنده

حجم فایل : 103.11 مگابایت

پسوند فایل : Rar